Andrzejki to wyjątkowy czas wróżb i magii, który przypada na przełom listopada i grudnia. Jest to doskonała okazja dla dzieci, aby poznać polskie tradycje i obyczaje w radosny i angażujący sposób.
Andrzejki
- 21
Spotkanie z mistrzynią Europy
28 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Zuzanna Bronowska mistrzyni Europy w lekkoatletyce. Pani Zuzanna została zaproszona w ramach programów ,,Mały mistrz”, i ,,Aktywny do kwadratu”.
Lekcja pokazowa, gry i zabawy, a także opowieści o startach i sukcesach na zawodach to dla nas nie tylko wspaniała rozrywka, ale przede wszystkim motywacja do rozwijania swoich talentów i wiary w swoje możliwości.
Było to dla nas ogromne wyróżnienie gościć tak znakomitą sportsmenkę, która swoją pasją i osiągnięciami inspiruje młodych ludzi do działania. Spotkanie z Panią na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako niezapomniane przeżycie. Pani słowa będą nas zachęcać do podejmowania sportowych wyzwań i pracy nad sobą.
Jeszcze raz dziękujemy za Pani obecność i pozytywną energię!
Życzymy dalszych sukcesów oraz spełnienia wszystkich marzeń – zarówno sportowych, jak i osobistych.
35
Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to nie tylko kultowa zabawka na całym świecie, ale i niezastąpiona przytulanka, towarzysz zabaw, pocieszyciel w smutnych chwilach, a przede wszystkim przyjaciel wszystkich dzieci.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki również z wielką przyjemnością uczciły to święto i z tej okazji przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela-milutkiego, mięciutkiego i puchatego misia.
W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Poznały historię święta, bawiły się przy misiowych piosenkach. Robiły wspólne zdjęcia w fotobudce. Wykonały wspólną misiową gimnastykę. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych.
Nie zabrakło konkursów, quizów i zgadywanek o słynnych misiach występujących w bajkach.
Chętne dzieci mogły także skosztować pysznego przysmaku wszystkich misiów - słodkiego miodku.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie poczęstunku, a w szczególności mamie Ksawerego za wykonanie "Misiowych galaretek", które cieszyły się ogromną popularnością.
Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu, radości i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
60
Zaproszenie na Andrzejki
Wizyta w Urzędzie Gminy Baboszewo
22 listopada uczniowie klasy 8 po wcześniejszym poznaniu zasad działania samorządu lokalnego, obserwowali obrady Rady Gminy Baboszewo podczas VI Sesji. Dowiedzieli się jak przebiegają obrady i czym zajmuje się Rada. Spotkali się z Sekretarzem i Wójtem Gminy. Poznali też zakres działania wybranych komórek organizacyjnych Urzędu Gminy Baboszewo. Była to praktyczna lekcja samorządności.
Dzień Patrona
21 listopada 2024 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. To wielkie święto dla całej społeczności szkolnej.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała przybyłych gości oraz przybliżyła postać naszego patrona – Janusza Korczaka. Następnie Nikola i Marcelina z klasy III wykonały piosenkę o prawach dziecka. Głównym punktem programu było przedstawienie teatralne na motywach utworu Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś I”, przygotowane przez uczniów klas III-VII. W trakcie uroczystej gali przekazano portret naszego patrona, wykonany przez absolwenta naszej szkoły - Pana Daniela Ajzenberga. Na zakończenie wystąpiła uczennica klasy VI, Kalina, wspierana przez szkolny chórek.
Tego dnia odbył się także finał I Gminnego Konkursu o Prawach Dziecka. Gratulujemy udziału uczniom z naszej szkoły oraz ze Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Baboszewie i Szkoła Podstawowa im. Jana Brodeckiego w Polesiu.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
17
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
#międzynarodowydzieńprawdziecka
20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku obchodzimy 35. rocznicę tego istotnego wydarzenia. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to czas, w którym uwaga całego świata skupia się na dzieciach i ich prawach.
Powiatowy konkurs - Kocham, Cię Polsko!
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w III Powiatowym Konkursie ,,Kocham Cię, Polsko!” w Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żywioły w Szerominku.
W kategorii recytatorskiej zaprezentowali się :
- Jakub Kwiatkowski,
- Aleksander Korycki,
- Maja Kalińska,
- Maja Kwiatkowska,
- Laura Pawłowska,
- Julia Kalińska.
W kategorii muzycznej uczestniczyły:
- Kalina Dramińska,
- Lena Matuszewska,
- Aleksandra Stelmach,
- Marcelina Michalska,
- Nicola Kłoszewska.
W kategorii plastycznej wzięli udział:
- Nikola Klepczyńska,
- Nina Milewska,
- Anna Sońta,
- Maja Kalińska,
- Paulina Krokwa,
- Natalia Mioduska,
- Maria Klepczyńska,
- Laura Pawłowska,
- Jan Klepczyński,
- Helena Kostrzewa,
- Alicja Mioduska.
15 listopada na Finałową Galę zaproszono Helenę Kostrzewę, Marcelinę Michalską oraz Ninę Milewską. Uczennice z naszej szkoły na Gali Finałowej Powiatowego Konkursu "Kocham Cię, Polsko!" odebrały puchary i nagrody:
- II miejsce w kat.plastycznej kl.7-8 Nina Milewska,
- III miejsce w kat.plastycznej 5-6 latki Helena Kostrzewa,
- III miejsce w kat. muzycznej kl.1-3 Marcelina Michalska .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje !
3
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w matematycznych grach i zabawach, podczas których doskonale radzili sobie z zadaniami, zdobywając odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
Te wydarzenie to nie tylko doskonała zabawa, ale również przypomnienie o tym, jak ważne są umiejętności matematyczne w życiu codziennym.1
Spektakl profilaktyczny
14 listopada 2024 roku uczniowie klas 5 – 8 wraz z opiekunami udali się do MCK w Płońsku na spektakl profilaktyczny pt. ”Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci?” przygotowanym przez Poznański Teatr Aktora. Przedstawienie ukazywało współczesne problemy nastolatków związane z cyberzagrożeniami, takimi jak: cyberbullying, stalking, kradzież tożsamości. Historia opowiadająca o nawiązywaniu znajomości przez Internet niesie ważne przesłanie dla młodzieży, ukazując jak łatwo jest pogrążyć się w fikcji wirtualnej rzeczywistości, niestety, z bolesnymi konsekwencjami w świecie realnym. Celem inscenizacji było zainspirowanie młodzieży do ostrożnego i rozważnego korzystania z Internetu, uświadomienie im siły oddziaływania Internetu na młodego człowieka, wskazanie na zagrożenia w sieci. Spektakl zawierał wiele odniesień do literatury: wierszy K. I. Gałczyńskiego, W. Szymborskiej, Z. Herberta, utworu „Mały Książę”. Widzów urzekła gra aktorów, piękne kostiumy i scenografia. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych rozwijających umiejętności emocjonalno-społeczne. Udział uczniów w spektaklu został sfinansowany przez Urząd Gminy w Baboszewie z budżetu GKRPA. Serdecznie dziękujemy.
Miejskie Centrum Kultury w Płońsku
Narodowe Święto Niepodległości
Dzień 8 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter, ponieważ uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana towarzyszyła nam odświętna atmosfera. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony.
Uroczyste obchody rozpoczęły się przygotowaniem kartek przez uczniów z życzeniami dla Niepodległej. Następnie społeczność szkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”, po czym uczeń klasy siódmej przedstawił krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości. Następnym punktem spotkania była recytacja wierszy, pieśń patriotyczna oraz odczytanie życzeń.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się forma świętowania w ramach wypuszczenia balonów z życzeniami dla Niepodległej, które pisali uczniowie. Był to symboliczny znak pamięci i wiary w przyszłość. Ceremonię zakończyły… smakowite rogaliki „Marcińskie”, żeby było optymistycznie i słodko.
8 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.
27
Szkoła pamięta 2024
„Szkoła pamięta” – 30 października uczniowie klas I-III oraz klasy VII, wraz z nauczycielami, udali się na cmentarz w Baboszewie. Okres przed dniem Wszystkich Świętych to doskonały moment, aby wspomnieć tych, którzy odeszli, oraz porozmawiać o szacunku dla zmarłych. Uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Podczas wspólnego spaceru alejkami cmentarza zatrzymywaliśmy się przy starych, bezimiennych grobach, które staraliśmy się uprzątnąć. Odwiedziliśmy mogiły naszych zmarłych księży, którzy pracowali w naszej parafii, nauczycieli oraz zmarłych uczniów. Dla wszystkich był to czas głębokich przeżyć, który wprowadził nas w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o bliskich osobach.
8
Słodki Tydzień Misyjny - akcja charytatywna
"Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę" - Po raz kolejny społeczność naszej szkoły przeprowadziła akcję charytatywną w Tygodniu Misyjnym.
25 października uczniowie klasy 7 prowadzili sprzedaż słodkich bułeczek i pączków. Zebrane pieniążki - 478,60 zł wpłacono na konto - Papieskie Dzieła Misyjne. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
Program profilaktyczny - Godzina dla młodych głów
Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Inspiracją do stworzenia programu były kierunki wyznaczone przez wyniki badania „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie to ujawniło obraz młodzieży borykającej się z samotnością, niską samooceną, ograniczonym poczuciem wpływu na otoczenie, brakiem zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego, a także z przemocą rówieśniczą i hejtem.
Straż w szkole - próbna ewakuacja
Wizyta strażaków w szkole to nie tylko ekscytujące przeżycie dla uczniów, ale także cenna lekcja odpowiedzialności i świadomości bezpieczeństwa. Dzieci mają okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda codzienna praca tych bohaterskich ludzi oraz jakie techniki i sprzęt są wykorzystywane podczas akcji ratunkowych. Przeprowadzona pod okiem doświadczonych strażaków próba ewakuacyjna uczy uczniów, jak istotne jest zachowanie spokoju i dyscypliny w sytuacjach zagrożenia. Regularne ćwiczenia i symulacje mogą uratować życie, dlatego takie wizyty stanowią nieoceniony element edukacji. Dzięki nim młodzi ludzie uczą się, jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc, a także zdobywają wiedzę, która może okazać się niezbędna w przyszłości. Dziękujemy strażakom Z OSP Niedarzyn.
13
Wycieczka do teatru
Dnia 22 października 2024 roku starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. W ramach projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” mieli okazję obejrzeć spektakl „ZEMSTA” autorstwa Aleksandra Fredry. Uczniowie z zachwytem podziwiali znakomite role aktorskie, a przedstawienie dostarczyło im niezapomnianych wrażeń. Mimo upływu lat i pokoleń, przesłanie sztuki wciąż pozostaje aktualne. Po spektaklu wszyscy udali się na wspólny posiłek. Celem wycieczki było nie tylko miłe spędzenie czasu, ale także utrwalenie treści lektury, podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, a także krzewienie kultury i estetyki żywego słowa oraz integracja uczniów. Uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły w doskonałych humorach, wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia.
Jesienne zabawy sensoryczne w oddziałach przedszkolnych
🍂 Jesienne zabawy sensoryczne w oddziałach przedszkolnych 🍂
W ostatnich tygodniach dzieci miały mnóstwo atrakcji. Stworzyliśmy ścieżkę sensoryczną z darów jesieni, wyklejaliśmy literkę “I” jarzębiną oraz marchewki bibułą. Nie zabrakło też prac z masy solnej – powstały piękne grzyby i jeżyki. 🦔🍄
Na koniec wspólnie przygotowaliśmy pyszną sałatkę jarzynową, a podczas zabawy sensorycznej dzieci zgadywały, jakie to warzywo lub owoc przez dotyk i smak🥕🍎.
42
Spotkanie autorskie
W dniu 17 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie. Naszym gościem był dr Marek Michalak. Pedagog specjalny, działacz społeczny, pisarz i publicysta, doktor nauk społecznych, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Kawaler Orderu Uśmiechu (1994), Przyjaciel Szkoły (2012), Rzecznik Praw Dziecka (2008–2018).
Dr Michalak jest autorem wielu prac poświęconych wychowaniu i prawom dziecka, w tym książek dla dzieci, takich jak „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc”, „Opowieści o prawach dziecka” oraz „Wielcy przyjaciele dzieci”.
Podczas spotkania pan Marek Michalak podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z warsztatu pisarskiego oraz opowiedział o prawach dziecka i swojej pracy jako Rzecznik Praw Dziecka. Z jego wypowiedzi dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę w budowaniu systemu ochrony praw dziecka odegrał nasz patron – Janusz Korczak, oraz jakie idee mu przyświecały. Poznaliśmy także interesujące fakty z życia Starego Doktora.
Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania uczniów, a także umożliwił zdobycie autografu oraz zrobienie zdjęcia...serdecznie dziękujemy.
W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie i nauczyciele ze Szkoła Podstawowa im. Jana Brodeckiego w Polesiu i Szkoła Podstawowa w Sarbiewie. Dziękujemy Księgarnia Tuliszków za pomoc w organizacji spotkania.
4
Dzień Edukacji Narodowej - ślubowanie pierwszoklasistów
14 października, jak co roku uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za trud wychowania i nauczania. W tym dniu odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów. „Pierwszaki” po zaprezentowaniu montażu słowno-muzycznego oraz złożeniu ślubowania, zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Życzymy im nieustającego zapału do nauki oraz jak najlepszych wyników. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Bank Spółdzielczy w Płońsku oddział w Baboszewie.
Dzień Edukacji Narodowej
14 PAŹDZIERNIKA NA WESOŁO
To był dzień pełen niespodzianek! Dzień Edukacji Narodowej i… zamiana ról! Dziś dzieci przejęły stery i to one były nauczycielami. Uczniowie klasy VII i VIII z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w powierzone im role. Na lekcjach panował porządek, a młodsi uczniowie z uśmiechem na twarzy wykonywali zadania. To był naprawdę wyjątkowy dzień.
10
Archiwum Aktualności